У Києві розгорівся скандал через те, що у батьків вимагали гроші на утримання дитячого садка.

Про це повідомляє "Стіна". Керівник одного з дошкільних установ в Святошинському районі запропонувала батькам підписати документ, в якому їм необхідно "працювати на благоустрій установи або надавати матеріальну допомогу в залежності від фінансових можливостей сім'ї". Як аргумент вона посилалася на недофінансування з бюджету.

У документі прописувався пункт "своєчасно забезпечувати миючими засобами ... і покращувати матеріальну базу установи м'яким і твердим інвентарем". Батьки обурилися і назвали такі побори свавіллям.

"Змушують підписувати незаконний папірець, та ще й розповідають, що це, мовляв, ініціатива самих батьків", - розповіли мами.

Скандал докотився і до київської влади, де визнали збір грошей ганьбою для всієї системи. Але реальні дії на цьому й закінчилися. Керівник дитсадка залишилася на посаді і відбулася лише доганою.

Популярні новини зараз

Директор Олі Полякової зізнався в тісному зв'язку із зіркою: "Наші стосунки..."

Віктор Павлік показав життя без вагітної Реп'яхової: шкварчить і смажить

Соня Плакидюк повторила відверту фотосесію Біллі Айліш: "Така соковита"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

У КМДА нагадали про накази, що забороняють збирати гроші і матеріальні цінності у батьків. У разі виявлення таких випадків, пропонують скаржитися на "гарячу лінію" мерії, а також до міського або районного департамент освіти. У міськадміністрації сказали, що щорічно садки отримують 87 тисяч гривень на господарські потреби, а школи - 109,4 тисячі гривень.

У дошкільних навчальних закладах скаржаться, що грошей на господарські потреби почали виділяти в достатній мірі лише зараз, але коштів все одно не вистачає на інші витрати. Гроші змушені просити у батьків на поточний ремонт.

Батьки кажуть, що необхідно посилити покарання за побори і оприлюднити подібні факти. Але це може негативно відобразиться упередженим ставленням до дитини з боку персоналу садка або школи.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в українських школах і дитсадках катастрофічно не вистачає місць.