Мешканка київського будинку на пр. Курбаса Єлизавета Боженко разом з квитанцією за світло отримала "молитову грішника", вона була акуратно вкладена в платіжку від "Київенерго".

"Брошура від організації «Євреї за Ісуса» за розміром до міліметра збігається з розміром платіжки. Нам часто рекламу різного роду кидають у скриньки. Але ще жодного разу вона не виявлялася всередині платіжки. Це таке ноу-хау у мерії — закликати до оплати? А якщо у мене інше віросповідання? І взагалі, чому мені хтось щось нав'язує", – розповідає жінка.

У прес-службі "Київенерго" відхрестилися від релігійних листівок.

"Компанія не причетна до цього. Можна припустити, що платіжки були розкриті. Отже, брошури туди вклали вже після їх формування компанією. Ми обов'язково проведемо службове розслідування", — сказали в прес-службі "Київенерго".

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші
Показати ще

У прокуратурі Києва сказали, що не можуть влаштувати таку перевірку, оскільки ще три роки тому у прокуратури забрали функцію загального нагляду.

"До того ж у даному разі немає ознак кримінального злочину. Мешканці, звичайно, можуть звернутися в прокуратуру, але, швидше за все, їх перенаправляють в "Київенерго", — каже речник прокуратури Надія Максимець.

В організації "Євреї за Ісуса" також запевняють, що не розкидали листівки у поштові скриньки, але підтверджують їх достовірність.

"Поширює листівки київська єврейська месіанська община. Але ми ці буклети не кидали у поштові скриньки. Напевно, вони випадково туди потрапили. А раз так — значить, це Боже проведення", – сказали в організації.

Юрист зазначив, що розповсюджувачу брошур може загрожувати стаття за хуліганство.

"Якщо в компанії говорять, що непричетні до листівок — значить, претензії потрібно пред'являти Жеку, який несе відповідальність за допуск в будинок розповсюджувачів, хаотично разбросавших рекламу по скриньках", — говорить він.

Більш того, він запевняє, що теоретично розповсюджувачу брошур можуть виписати штраф від 17 до 51 грн, або навіть дати 15 діб за хуліганство.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про те, якими способами можна зменшити комунальні платежі.