З'явилася інформація про те, які торгові центри в українській столиці краще за інших підготовлені до можливої пожежі.

Минулого тижня кияни у соціальних мережах оголосили флешмоб #проверьторговыйцентр (перевірьторговийцентр - ред.) на предмет пожежної безпеки. Результатами учасники поділилися в Мережі. Про це повідомляє портал "Politeka".

Варто нагадати той факт, що активісти в кожному столичному ТРЦ перевіряли, чи відкриті всі двері, чи є плани евакуації, чи є протипожежна сигналізація. За підсумком, з'явився «народний список» найпроблемних ТРЦ, в яких були помічені порушення.

З'ясувалося, що майже у всіх ТРЦ пожежні виходи виявилися закритими, а в багатьох місцях їх взагалі не видно за розкладками товарів, які розташували на шляху евакуації. Також в окремих центрах і зовсім відсутні елементарні таблички до евакуаційних виходів.

Популярні новини зараз

Жителі селища виявили тисячі мертвих тіл на березі річки

Нові декорації "Вечірнього Кварталу" змусили Юрія Ткача кричати

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Андрій Данилко не стримався й розцілував Олю Полякову нижче пояса: "Там дитинка"

Показати ще

Так, наприклад, в «Магелані» на одному з евакуаційних виходів розташувався ресторан, інші виходи на поверхах були завалені мотлохом або закриті на замок. Киянам вдалося знайти тільки одні двері, через які можна вийти.

В цілому, розміщення кафе та магазинів на пожежних проходах і виходах є поширеним порушенням в столичних центрах. Крім «Магелана» таке порушення було зафіксовано в «Олімпійському» та «Каравані». До речі, в останньому також відсутня загальна схема евакуації на випадок НП. В «Олімпійському» коментувати ситуацію відмовилися, а в «Каравані» цілий день не брали трубку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Ігор Востріков, який при пожежі в кемеровському торгово-розважальному центрі «Зимова вишня» втратив сестру, дружину та дітей, показав повне відео з моментом початку займання в будівлі.

За його словами, на відео є уривок, який раніше був вирізаний з основного ролика про поширення вогню. На кадрах видно, як спочатку кілька людей попереджають інших відвідувачів розважального центру про пожежу. Частина з них не поспішаючи починає залишати торговий центр, інші кинулися забирати дітей з ігрової зони. Коли ж з'являється відкритий огонь, люди починають бігти в бік виходу.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у рамках масштабної кампанії 31 березня фахівці Головного управління ДСНС України у Львівській області відвідали з позаплановою перевіркою розважальний центр "Мі100" у Львові.