Експерт з місцевого самоврядування, голова Київського осередку політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна країна" Олександр Федоренко вважає, що є тенденція до архівації проблематики, яка з року в рік не вирішується на місцевому рівні. Про це на його думку свідчить аналіз тематики петицій, які надходять на портал "Петиції Київської міської ради".

"За 3 хвилини вчорашнього вечора, 14 червня, між 20:34 та 20:37 на сайті Петицій зареєстровано 10 петицій. Їх тематика - забудова зелених зон та знищення парків, тарифи, знесення рекламних конструкцій, охорона історичних артефактів, безпритульні тварини, повернення комунальних закладів до функціонального призначення, тощо. На мій погляд це свідчить не тільки про високу громадянську позицію киян, наявність в столиці певного відсотка своїх "неспокійно-двинутих" петиціїписателів чи про популярність порталу міської ради. Я би розцінив це як тенденцію до архівації проблематики, яка з року в рік не вирішується на місцевому рівні", - вказує Олександр Федоренко.

Експерт також наголошує на тому, що кияни змінюють владу кожні вибори, але проблеми на кшталт "збережемо від забудовника", "повернемо спорткомплекс", "очистимо місто" - все одно ніхто не вирішує. Очевидно, що вимоги киян просто накопичуються в системі, без належного на них зі сторони столичної влади реагування.