У четвер, 2 серпня урочисто відкрили пам'ятник богатирю Іллі Муромцю в київському оновленому парку "Муромець" (раніше Дружби народів).

Очевидці відкриття пам'ятника звернули увагу на схожість історичної постаті з українським стронґменом Василем Вірастюком.

Як стало відомо, Вірастюк дійсно був моделлю для виготовлення пам'ятника, для цього стронґмен провів не одну годину в майстерні з автором нової міської фігури - 32-річним Володимиром Журавлем. В результаті виготовлений Ілля Муромець виявився копією відомого українця.

Перше відео з парку публікує в Facebook портал "Новое время".

Популярні новини зараз

Собака, схожа на пельмень, рекордно схудла: таке під силу не кожній людині

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Илья Муромец в Киеве: репортаж НВ

Как вам памятник Илье Муромцу с лицом Василия Вирастюка? Мы уже съездили, посмотрели - теперь показываем вам. Подробности: https://nv.ua/ukraine/events/v-kieve-otkryli-pamjatnik-bohatyrju-ile-muromtsu-2486161.html Новое Время в Telegram: https://telegram.me/novoe_vremya

Posted by Новое Время on Thursday, 2 August 2018

Під час відкриття пам'ятника мер міста Віталій Кличко пояснив місце розташування нової пам'ятки.

"Це наш богатир, це наша історія, яку у нас намагаються вкрасти. Тому Муромець буде стояти тут, на історичному місці, де колись розташовувалася богатирська застава", - заявив він.

За словами мера, пам'ятник для оновленого однойменного парку створили за гроші меценатів. У майбутньому в парку можна буде відпочити і відвідати різні культурні та святкові заходи.

Раніше в мережі виникали суперечки на тему "чий Муромець?". Багато користувачів запевняли, що він всього лише герой російських казок.

Зазначимо, що Ілля Муромець, за переказами, один з героїв руського билинного народного епосу, легендарний богатир часів Київської Русі, що часто згадувався в українському фольклорі. Народився він під Черніговом і захищав Київ, служачи князю Володимиру. Вважається, що поховано богатиря на території Києво-Печерської лаври.

Нагадаємо пам'ятник Іллі Муромцю вагою близько двох тонн було вилито за допомогою форм, роздрукованих на 3D-принтері.

Як повідомляв портал "Знай.ua", на російському телеканалі заявили, що Чернігів – російське місто, а Ілля Муромець – росіянин.

Також "Знай.ua" писав, що художник Роман Папсуєв створив серію переосмислених образів героїв казок та легенд Давньої Русі