Керівництво "Енергоатому" показало свою корупційність, відмовившись від пропозицій виділити гроші на фінансову стабілізацію компанію шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), ініційоване народними депутатами.

Про це в ефірі каналу «Україна 24» заявив народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань енергетики та комунальних послуг Олексій Кучеренко.

«Я думаю, що ми будемо дуже серйозно з Котіним (Петро Котін т.в.о. президента «Енергоатому) розмовляти, я взагалі не розумію, про що він взагалі може говорити, тому що за його президентства компанія «Енергоатом» із прибуткової стала збитковою. Він за рік загнав компанію в збитки. Я не розумію, де СБУ України, де взагалі правоохоронні органи, як можна допустити, щоб державну Національну компанію «Енергоатом» загнати в збитки», - сказав Кучеренко.

За його словами, нещодавно Котін та профспілка зробили скандальну заяву, яка не має нічого спільного з реальністю.

«Я прочитав історичну заяву, яку підписав т.в.о. президента Котін і профспілки, яку він до цього залучив. Я такого не бачив за тридцять років, такі істерики з боку тимчасового керівництва компанії», - додав депутат.

Популярні новини зараз
Оплата за розподіл газу зміниться: хто вже в лютому буде платити інакше Нафтогаз почав нараховувати борги українцям, у яких електричне опалення: "Це що, жарт якийсь?" Ірина Фаріон накинулась на "неправильні" імена українців: "Викликає огиду" Ціни на цибулю встановили історичний рекорд: у середньому в 4 рази дорожче, ніж минулого року
Показати ще

Він нагадав, що є одним із співавторів законопроєкту про випуск ОВДП, який має поліпшити фінансовий стан компанії.

«Тут ми пропонуємо, я в тому числі один із співавторів цього законопроекту, щоби не було загрози безпеці ядерної, пропонуємо погасити всі борги. І вони починають відмовлятися від цього. Вони стали заручниками певних політиканів, розумієте, і штучно заганяють за рахунок спекуляцій. І при цьому небезкорисно для себе. Я переконаний, що за хабарі вона зараз заганяють в збитки «Енергоатом» і продають електроенергію зі збитком для себе», - підкреслив Кучеренко.

Як повідомлялося, щоб вирішити фінансову кризу на ринку електроенергії народні депутати зареєстрували законопроект №4624 про випуск ОВДП для "Енергоатому" на суму 7,3 млрд грн. Таким чином, "Енергоатом" і підприємства відновлюваної енергетики отримали окремі джерела погашення накопичених перед ними боргів. 25 січня т.в.о. президента Петро Котін назвав дії народних депутатів щодо вирішення кризи неплатежів на ринку електроенергії "грою в наперстки".

Як вважає нардеп Людмила Буймістер, президент держкомпанії "Енергоатом" відмовляється від державної підтримки в обсязі 7,3 мільярда гривень і при цьому хоче забрати кошти, які призначені для виплати боргів зеленій енергетиці, що свідчить про підігрування енергетичним та політичним інтересам Росії, якій не вигідний розвиток зеленої енергетики в Україні.

Нагадаємо, уряд в грудні 2020 року затвердив державні гарантії для держкомпанії "Укренерго" на суму 10,3 млрд грн з метою залучення кредитів від трьох державних банків для виплати боргів перед ДП "Гарантований покупець", а воно, відповідно, перед виробниками "зеленої" енергії.

Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% "старого" боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року.

Водночас НКРЕКП вирішила затвердити постанову, яка заборонить ДП "Гарантований покупець" погасити відповідну заборгованість.

16 грудня НКРЕКП відправила "Гарантованому покупцю" лист з рекомендацією перерахувати мінімум 50% коштів від 10,3 млрд грн компанії "Енергоатом".

На думку асоціацій ВДЕ, таке рішення НКРЕКП усуне єдине поки доступне джерело для погашення "старого" боргу ДП "Гарантований покупець" перед виробниками електричної енергії з ВДЕ і стане підтвердженням повної неспроможності Кабміну і НКРЕКП виконати умови і зобов'язання відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного ними в червні 2020 року