Група аферистів створює обманним шляхом об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, а потім отримує на свої рахунки гроші. Для цього вони підробляють підписи мешканців будинку.

Про це повідомила юрист ТОВ "Юридична фірма "Прокопенко, Чуйко та партнери" Христина Білічак, передає "РБК-Україна". Аферисти діють на Позняках і у всьому Дарницькому районі Києва.

"Причина - нова забудова, яка не потребує капіталовкладень, але при цьому дозволяє аферистам отримувати комунальні платежі на свої рахунки, тим самим отримуючи незаконний прибуток і повністю контролюючи цілі райони новобудов. У свою чергу, контролюючі органи не мають впливу на розмір комунальних платежів, так як вони формуються "керівництвом ОСББ", тому шахраї закладають більший тариф. І тільки у суді можна оскаржити", - розповіла вона.

Читайте також: Київська влада хоче знести Лісовий масив

Юрист вважає, що зловмисники наладили досить просту схему. Для цього вони купують житло у новобудовах, а потім підбивають мешканців створити ОСББ, переконуючи їх у великому досвіді керування спільним майном. Іноді аферисти просто підробляють частину підписів мешканців і створюють фіктивні управляючі компанії.

Популярні новини зараз
Путін може завдати ракетних ударів по Польші Захисні маски повертаються: українців попросили носити респіратори у транспорті та людних місцях Після звільнення Лиману ЗСУ знайшли накрадений "скарб" окупантів: у таке навіть важко повірити Даша Кацуріна відверто розповіла про негативні сторони Дантеса: "У ліжку..."
Показати ще

Христина Білічак розповіла, що злочинці намагаються взяти кредит під ОСББ, а потім зникають з грошима. Але головна проблема в тому, за її словами, що прокуратура не може їм нічого пред'явити через недосконале законодавство. Тому злочинці можуть спокійно ухилитися від відповідальності.