Над створенням технології занурення космонавтів в стан стазису на випадок тривалих польотів працює зараз аерокосмічна корпорація SpaceWork за фінансової підтримки інноваційної програми передових концепцій американського космічного агентства NASA.

Як пише Planet Today, перше випробування цього процесу може пройти вже в ході польоту на Марс. Як відомо, він знаходиться від Землі на відстані в 55 млн кілометрів, тож подорож складе кілька місяців.

Враховуючи, що обсяг житлового модуля космічного корабля становитиме 380 кубометрів, його вага – 28 тонн та ще й 13 тонн продуктів, політ на Марс обійдеться дуже дорого.

Читайте також: Українські винахідники потрапили у фінал конкурсу NASA

Проте якщо занурити космонавтів в стазис, то їм буде потрібно набагато менше їжі й простору, тому конструкція космічного корабля може бути набагато меншою. В такому стані астронавти будуть отримувати необхідні поживні речовини внутрішньовенно.

Популярні новини зараз

У київській лікарні дитину розчавило дверима, крик жаху матері почуло все місто: відео

Україна зважилася на рішучий крок по Криму і Донбасу, деталі

Безвіз не працюватиме, як раніше: Європа змінює правила для українців

Допомога на дитину та декрет: молодих матусь терміново попередили про зміни у виплатах

Показати ще

Стазис - це стан неактивності, при якому суттєво уповільнюється обмін речовин. Він дещо нагадує зимову сплячку ведмедів. Нині схожий з ним стан терапевтичної гіпотермії використовують у лікарнях, щоб вся енергія хворого застосовувалася його організмом для самозцілення.

Як писав "Знай.ua", американський центр космічних досліджень NASA висадить людей на Марсі в 2018 році.