Дві команди відправлять свої апарати на Місяць до кінця 2016 року. Команди, що беруть участь у конкурсі місяцеходів Google Lunar X Prize, оголосили про бажання об'єднати зусилля, повідомляють у компанії Astrobotic.

Після висадки 1 американський та 2 японських місяцеходи почнуть перегони на 500 м. Переміщення транслюватимуть на Землю в HD-відео.

У грудні 2014 року Astrobotic оголосила, що збирається відправити свій апарат Andy на борту ракети Falcon 9 SpaceX. Ракета полетить з мису Канаверал в кінці 2016 року. У лютому 2015 японська фірма HAKUTO домовилася з Astrobotic про те, що візьме на борт і її місяцеходи - Moonraker і Tetris.

Висадку зроблять в Озері Смерті, в районі місячних печер, які в майбутньому можуть використовуватися як основа для житлових приміщень.

Космічний перевізник готовий доставити на Місяць й інші апарати, які беруть участь у конкурсі, якщо вони заплатять.

Популярні новини зараз

Біллі Айліш розповіла, як взяла у рот у 15 років: "Помістився повністю"

Красуня з червоною стрічкою влаштувала танці на замерзлому озері посеред Карпат - "Це диво!"

Тіна Кароль показала розваги з неідеальною фігурою: "Як песика"

У Чернівцях померла легендарна медик, яка врятувала сотні життів: "Поринула до зірок"

Показати ще

Середня швидкість апаратів не перевищує 800 м на годину. Премія буде вручена команді, яка створить місяцехід, що задовольняє заданим умовам.

Призовий фонд - $30 млн. Умови конкурсу включають три основних завдання: м'яку посадку на місячну поверхню, пересування по ній не менше 500 метрів і передача на Землю зображень і відео у високій якості. Зараз на призовий фонд претендують японська Hakuto, індійська Team Indus, німецька Part-Time Scientists і дві американські команди Astrobotic і Moon Express.