Антимонопольний комітет України встановив, що Київенерго позбавляло можливості інших постачальників електрики здійснювати господарську діяльність в столиці.

За порушення закону про конкуренцію на ринку розподілу електроенергії та зловживання монопольним становищем ПАТ "Київенерго" має сплатити штраф у розмірі 17 958 891 грн. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Розглянувши справу, Тимчасова адміністративна колегія встановила, що "Київенерго" обмежував інших постачальників електроенергії у виборі потенційних споживачів. "Київенерго" позбавляв інших постачальників можливості здійснювати господарську діяльність в Києві, висуваючи безпідставні вимоги до проекту договору на розподіл електроенергії.

"Такі дії ПАТ" Київенерго" визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку передачі (розподілу) електричної енергії власними місцевими локальними електромережами на території міста Києва", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Як повідомляв сайт Знай.ua, АМКУ вимагає від ПАТ "Газпром" за зловживання монопольним становищем на ринку послуг з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України сумарно 172 млрд гривень. З них 85 млрд 965 млн - власне штраф, а ще стільки ж - пеня за прострочення сплати штрафу, на що відводилося два місяці.