Радник міністра внутрішніх справ і народний депутат Антон Геращенко запропонував журналістам усього світу розробити певний етичний кодекс, що стосується висвітлення терористичних актів в засобах масової інформації. На його думку, надмірний інтерес до терактів грає на руку їх організаторам. Про це він написав у своєму блозі в Facebook.

"Уявіть собі, що теракти в Стамбульському аеропорту не показували б так детально, як це було показано? І зроблено це було не через цензуру або тиск держави, а просто тому, що журналісти і редактори провідних телеканалів світу, взяли б для себе рішення обмежити показ сцен жаху, насильства, безпорадності поранених на своїх телеканалах. А повідомлення про теракти обмежувалося б інформацією про кількість поранених і загиблих, співчуттями їх сім'ям, без шокуючих кадрів болю і страждань. В ідеалі, всесвітньою журналістською спільнотою, міг би бути розроблений кодекс етики освітлення терористичних актів, який би в значній мірі нівелював очікуваний терористами ефект від освітлення терористичних атак в ЗМІ ", - вважає нардеп.

Читайте також: СБУ затримала 25 прихильників ІДІЛ

Геращенко вважає, що низький рівень освітлення наслідків терактів знизить їх ефективність. Він закликав журналістів і громадськість до дискусії з даного питання.