Вченим в Індонезії вдалося знайти рештки трьох людей: одного дорослого та двох дітей, які за їх словами належать предку людини флореській, яку археологи часто називають "хоббітом" завдяки низькому зросту.

Відповідно до однієї з теорій, нащадки людини флореської мали нормальний зріст за сьогоднішніми мірками (Homo Erectus), однак після заселення ними Індонезійського острова, люди, що жили на Землі близько мільйона років тому почали зменшуватися у зрості і стали Homo floresiensis. Вчені пов'язують це з обмеженістю ресурсів а острові. Проаналізувавши знайдені нещодавно рештки науковці зробили висновок, що процес зменшення проходив значно швидше, ніж вважалося раніше.

Розмір рештків щелепи, знайденої в Індонезії значно менший, ніж повинен бути в людини, при чому вона точно належала дорослій особі. З цього археологи роблять висновок, що людина флореська зменшилась всього за 300 тис. років.

Нагадаємо, що на істрові Флорес в 2003 році археологи знайшли кістки загадкового крихітного створіння, що є людиною на ранній стадії розвитку.

Вчені припускають, що "хоббіти", які населяли Флорес повністю вимерли приблизно 15-18 тисяч років тому, це пов'язано зі зміною глобального клімату.

Популярні новини зараз
Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Навіть до ПФУ йти не потрібно: кому автоматично призначать доплати до пенсії у серпні Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще