Вчені з Науково-дослідного центру в університеті Торонто заявили, що Чумацький Шлях може бути набагато більше, ніж це вважалося раніше. Швидше за все, він практично незміренний.
Вчені побудували тривимірну модель Чумацького Шляху, щоб визначити його розміри і просторові характеристики.

Читайте також: У Чумацького шляху з'явився темний двійник

"Завдяки цьому методу дослідження вдалося визначити, що скупчення галактик має кінець, тобто їх розташування замкнуто в спіраль. Незважаючи на це, багато вчених все одно вважають Чумацький Шлях практично нескінченним. На думку дослідників, він простягається не менше, ніж на кілька трильйонів світлових років. Порахувати кількість галактик і сонячних систем, які перебувають тут, просто неможливо", - відзначили supreme2.ru.
Всього в воронці Всесвіту розташовано близько 3 мільярдів галактик.
Вчені говорять. що ця кількість не точна, так як спіралевидна форма їх розташування не дає можливості провести більш точні розрахунки. Але це справа часу. Як тільки з'являться потужніші технічні засоби, то це буде реалізовано вченими.
При цьому всьому дослідники відзначають, що Чумацький Шлях постійно змінює свою форму. Саме тому дуже складно визначити його обсяги.

Як раніше повідомляв Знай.ua, цікаві дані, що розширюють уявлення про Всесвіт, отримали вчені з університету Макмастера в Оттаві. Канадські науковці з'ясували, що загальна маса нашої галактики Чумацький шлях важить стільки ж, скільки 700 мільярдів сонць