Бактерії перетворили на «колективних роботів»

поділитись
Дослідникам вдалося зібрати бактерії в одну "колонію", а ті хто від неї відокремлювався - помирав. Технологія допоможе виробляти в організмі людини необхідні білки

Дослідники, в ході своєї наукової роботи, перетворили бактерії в "роботів". Ці мікроорганізми можуть жити лише в групі. Ті ж бактерії, які покидали цю колонію, неминуче вмирали. Експерти наголосили, що результати їх досліджень можуть дати неоціненний вклад в медицину.

Фахівці з університету Дьюка використовували властивість бактерій змінювати поведінку в разі високої концентрації в тому чи іншому місці. Після цього "колективізм" перевернули так, що це стало однією з головних умов для їх подальшого існування.

Вчені змусили все цих бактерій до вироблення сигнальної молекули AHL. Таким чином, дослідникам вдалося координувати поведінку всіх учасників колонії. "Роботи" реагували на AHL, виробляючи білок. Це дозволяло їм чинити опір дії антибіотиків.

Читайте також: Гігантські віруси визнали четвертою гілкою життя

У той же час поодинокі організми не мали можливості виробляти такий білок. Потім бактерії помістили в середу з високим рівнем антибіотиків. В результаті кожен мікроорганізм, який відокремився від колективу, гинув.

Вчені пояснили, що подібна система може допомогти в медичній практиці. З її допомогою бактерії всередині людського організму будуть виробляти необхідні білки. Якщо ж популяція мікроорганізмів буде перевищена, то система сама скоротить їх чисельність.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
бактерій перетворили в роботів, колонії бактерій
Новинка здивує навіть завзятих геймерів
0
0
10:49 20.08.2018
Для багатьох стало несподіванкою, що Tesla Model 3 за $35 тис - не найдешевший електрокар
0
0
10:37 20.08.2018
Автомобіль буде економний і зручний для використання в міських умовах
0
0
10:19 20.08.2018
Австралійського підлітка звинуватили в хакерських нападках на Apple
0
0
23:36 19.08.2018
Девайс володіє цифровою технологією термостата і може забезпечити точне регулювання температури ±1 °C
0
0
22:18 19.08.2018