Вороги людини - бактерії сальмонели, як виявилося, не тільки можуть викликати сальмонельоз, але і допомагають перемогти рак. Учені з Європейського інституту онкології, що в Мілані, з'ясували, що сальмонели, ніби мітять клітини пухлини й допомагають імунній системі організму їх знищувати.

Вчені стверджують, що модифікували нешкідливий штам Salmonella enterica таким чином, щоб перетворити бактерії на "службу доставки" протиракових токсинів.

У геном бактерій був доданий білок, який приводив до лізису (розчиненню) тканин мікроорганізму після досягнення пухлини. Таким чином, ліки, які несли бактерії, "були схожими безпосередньо на ракові клітини". При цьому, вченим вдалося домогтися того, щоб після лізису близько 10% бактерій виживали, щоб відновити свою популяцію, а потім знову розчинитися, доставивши нову порцію протиракових препаратів.

Читайте також: "Метод Джолі": врятувати груди або померти від раку

Експеримент був проведений на мишах з метастазами колоректального раку в печінці та показав. що бактерії сальмонели разом з хіміотерапією значно ефективніші ніж звичне лікування.

Популярні новини зараз
Масово заражаються і діти, і дорослі: небезпечна хвороба "косить" усіх через спеку Після оновлення даних у "Резерв+" можуть бути неприємності – за що прийдуть штрафи Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК
Показати ще