Питання щодо того, чи декомунізують столичну Батьківщину-матір, нарешті можна назвати закритим - з неї знімуть радянську символіку. Процес буде проходити протягом усього 2016-ого року.

Глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович зазначив, що це питання вирішене на інституціональному рівні, а не процедурному. На даний момент йдуть домовленості з інженерами.

"Але, я впевнений, що демонтаж відбудеться точно. І він повинен бути в 2016 році", - розповів він, передає 44.ua

Раніше В'ятрович уточнював, що саме знімуть зі статуї. Її позбавлять герба СРСР, в щит залишать. Ці заходи реалізовують в процесі виконання закону про декомунізацію, який набув чинності 21 травня 2015 року. Батьківщина-мати в Києві являє собою радянський символ перемоги у Другій світовій війні. Меч, який вона тримає, висотою в 16 метрів і важить 9 тонн. Щит, на якому і розташований герб СРСР, важить на 7 тонн більше, ніж щит.

Читайте також: "Батьківщину-мати" підсвітять у кольори українського прапора

Популярні новини зараз

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" показав лисицю з людською головою: "Складно повірити"

Ранкова звичка більшості людей виявилася шкідливою, медик все пояснив: "Не пийте каву"

Каменських і Потап заговорили про пристрасну історію кохання: "Я просто полетів"

Королева Єлизавета II, перед похоронами, подарувала принцу Гаррі шматочок дерева: старший брат чекає пояснень

Показати ще

Нагадаємо, що Родина- мати часто стає героєм розіграшів або мемів. Наприклад, 1 квітня в мережі опублікували фейк, суть якого в тому, що постамент взагалі зняли з місця і таким чином декомунізували. З іншого боку, постамент часто підсвічують в кольори національного прапора, віддаючи належне її величі на різних заходах.