Безкоштовна медицина в Україні останнім часом діє тільки умовно, а скоро нова реформа Міністерства охорони здоров'я змусить пацієнтів офіційно оплачувати більшість послуг.

Про це повідомляє "Сегодня".

Поки що відповідний законопроект обговорюють лікарі, але вже влітку цього року Кабмін збирається його затвердити. В цілому нововведення передбачає остаточне позбавлення фінансування із бюджету окремих лікарень – працівники будуть заробляти виключно виходячи із кількості людей, котрі сплатили за лікування.

Читайте також: Реформа медицини: куди зникнуть українські лікарні

Втім, українцям залишать відносне право вибору – можна буде визначити спеціаліста, котрий буде закріплений за конкретною людиною та укласти з ним письмову домовленість. Один пацієнт приноситиме щонайменше 288 гривень на рік, тому у МОЗ вважають, що це допоможе покрити більшість витрат.

Популярні новини зараз

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

Усі кошти за надання послуг потрібно буде сплачувати до спеціалізованого фонду під назвою "Національна служба здоров'я", яка створить реєстр пацієнтів в електронному форматі. Передбачається, що запуск системи відбудеться не пізніше травня, але сама реформа може запрацювати тільки наступного року.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що госпітальні округи стануть альтернативою звичайним поліклінікам, які МОЗ планує переформатувати.