Мер Києва Віталій Кличко відкрив вчора пам'ятник "гіку" на вул. Басейної, якій роздає вай-фай, розказує про новини сучасних технологій та дозволяє заряджати телефон прямо на вулиці. Протягом року у столиці з'явиться кілька таких скульптур.

"Встановлення цієї скульптури можна вважати символічним стартом розвитку Києва як столиці інформаційних технологій, електронного урядування. Сподіваюсь, функціональні можливості Гіка стануть в пригоді і порадують багатьох киян", - цитує Кличка прес-служба Київської адміністрації.

Мер зробив на тлі пам'ятника селфі, перевірив якість вай-фаю та пообіцяв встановлення подібних "гиків" по всьому Києву. Скульптура встановлена в рамках проекту "Smart City", який передбачає ззапровадження сучасних электронних технологій для життєдіяльності міста.

Читайте також у Новини регіонів: Контрактову площу зроблять пішохідною

"Подібні системи ефективно працюють у Лондоні, Стокгольмі, Тель-Авіві, Берліні та багатьох інших сучасних столицях світу, де активно застосовують інформаційно-комунікаційні технології для оптимізації використання ресурсів, енергозбереження, зменшення негативного впливу на екологію", - сказав Кличко під час презентації.

Популярні новини зараз

Пий і худни: відомий лікар вивів формулу спалювання зайвої ваги за допомогою двох чашок кави  

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Показати ще

Група експертів програми "Smart City" складається з представників органів державної влади, закордонних експертів в галузі ІТ та ІТ-спільноти України, фахівців КМДА.

Читайте також: 21 березня столичні депутати ходитимуть в різнокольорових шкарпетках