Мер Києва Віталій Кличко відкрив вчора пам'ятник "гіку" на вул. Басейної, якій роздає вай-фай, розказує про новини сучасних технологій та дозволяє заряджати телефон прямо на вулиці. Протягом року у столиці з'явиться кілька таких скульптур.

"Встановлення цієї скульптури можна вважати символічним стартом розвитку Києва як столиці інформаційних технологій, електронного урядування. Сподіваюсь, функціональні можливості Гіка стануть в пригоді і порадують багатьох киян", - цитує Кличка прес-служба Київської адміністрації.

Мер зробив на тлі пам'ятника селфі, перевірив якість вай-фаю та пообіцяв встановлення подібних "гиків" по всьому Києву. Скульптура встановлена в рамках проекту "Smart City", який передбачає ззапровадження сучасних электронних технологій для життєдіяльності міста.

Читайте також у Новини регіонів: Контрактову площу зроблять пішохідною

"Подібні системи ефективно працюють у Лондоні, Стокгольмі, Тель-Авіві, Берліні та багатьох інших сучасних столицях світу, де активно застосовують інформаційно-комунікаційні технології для оптимізації використання ресурсів, енергозбереження, зменшення негативного впливу на екологію", - сказав Кличко під час презентації.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 липня: Діви залишаться без копійки, а Риби підкорять нові вершини

Очікування розбилися об жорстоку реальність: в мережі показали жалюгідну подобу Керченського мосту

АТБ "порадувало" українців пекельними акціями, залишать без копійки: "Це днище в квадраті"

Зеленський терміново скликає силовиків: глави ГПУ, МВС, СБУ і поліції мчать до президента

Показати ще

Група експертів програми "Smart City" складається з представників органів державної влади, закордонних експертів в галузі ІТ та ІТ-спільноти України, фахівців КМДА.

Читайте також: 21 березня столичні депутати ходитимуть в різнокольорових шкарпетках