З-посеред 12,5 мільйонів пенсіонерів, які проживають в Україні, 7,5 мільйонів мають розрахунковий базовий розмір пенсії менше прожиткового мінімуму.

Про це повідомив голова Міністерства соціальної політики Андрій Рева, передає прес-центр відомства.

"З 2012 року осучаснення пенсій припинилося. Це означає, що тим, хто вийшов на пенсію до 2012 року, фактично заморозили виплати. І люди, маючи чималий стаж роботи і хороший заробіток у свій час, отримують зараз не перераховані пенсії. Таким чином, з 12,5 мільйона пенсіонерів – 7,5 мільйона мають розрахунковий базовий розмір пенсії менше прожиткового мінімуму", - розповів Рева.

Відповідно до українського законодавства, при призначенні пенсії людині береться її середня заробітна плата за рік оформлення пенсії.

"Тобто ті, хто оформився на пенсію в 2010 році, і ті, хто оформився в 2016-му, мають різний розрахунковий розмір середньої заробітної плати", - уточнюється в повідомленні.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль приголомшила екстримом з 11-річним сином: "Ти тільки акуратно"

Тіна Кароль отримала особливу статуетку Yuna 2021: "Навіть не очікувала"

Go_A без вокалістки втратили перше місце на "Євробаченні 2021", Росія обігнала

Тіна Кароль розсмішила відео з сином у райському куточку: "Веня такий чудовий"

Показати ще

Голова відомства вважає, що для вирівнювання пенсій необхідно проводити щорічний перерахунок пенсій або осучаснення.

Оскільки відповідні процедури не проводились з 2012 року, то зараз є пенсіонери, які отримують пенсію в розмірі 920 гривень при мінімальному її розмірі на сьогодні 1074 гривні.

Однак держава не може провести осучаснення пенсій через брак коштів у бюджеті Пенсійного фонду.

"Міністерство соцполітики разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, аналізуючи ситуацію, шукає сьогодні додаткові резерви, щоб отримати ресурс для осучаснення пенсій. І я вважаю, що без радикального підвищення заробітної плати отримати цей додатковий ресурс неможливо", - наголосив Рева.

За словами міністра соцполітики, уряд зараз шукає шляхи підвищення легальної зарплати, щоб збільшити надходження єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду. Лише після цього можна буде зробити перерахунок пенсій.

Раніше повідомлялось, тільки 6 людей в Україні можуть похвалитись великими пенсіями. Близько 107 тисяч колишніх держслужбовців у середньому отримують пенсію 5600 гривень.