Легельний ринок бурштину здатний за своїми прибутками перевищити показники металургійного Донбасу, однак окремим політичним гравцям аж ніяк не хочеться ділитися власними надприбутками із цього джерела "сірих" доходів.

На думку директора Інституту ім. Олександра Поля Володмимира Панченко, легальний бурштин приноситиме до 1, 2 млрд євро. "Глобальний ринок бурштину-сирцю оцінюється у 1,2 млрд євро, а його щорічний видобуток коливається від 500 до 800 тонн. Майже 80% цього обсягу видобувається в Україні та країнах Балтії. При цьому майже весь камінь видобувається нелегально", - повідомив Панченко для газети "День".

Читати також: Ляшко добровільно проголосував за "тарифний геноцид"

Панченко повідомив, що контрабанда йде через Польщу, в якій бурштин перепродується вже далі і за значно вищими цінами, приміром у Китай, тому нам вигідно торгувати не сировиною, а готовим продуктом, який здатний стати лідером на світових ринках, заробляючи для України шалені прибутки.

"Україна, як і у випадку з АПК чи металургією, має торгувати готовою продукцією, а не сировиною — зерном чи брухтом. У випадку з бурштином нам ніщо не заважає виготовляти готові вироби з високою доданою вартістю. Зважаючи на те, що у нас дешевша робоча сила, аніж у китайців, не кажучи вже про поляків чи прибалтів, ми можемо стати світовим лідером в цьому напрямі", - повідомив Панченко.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Дмитро Комаров зі "Світ навиворіт" розсекретив свою пристрасть, не згадавши про дружину: "Це ж цікавіше"

Показати ще

Нагадаємо, нещодавно силовики на Рівненщині провели спецоперацію із затримання чотирьох керівників організованого злочинного угруповання, які займалися організацією незаконного видобутку бурштину.