СРСР розробляв державну допінгову програму ще в 1983 році.

Інформацію про це оприлюднило видання The New York Times.

Як говориться в матеріалі, для поліпшення спортивних результатів у легкій атлетиці Спорткомітет СРСР пропонував використовувати в якості допінгу анаболічні стероїди. Пропонувалося три види стероїдів, які приймалися б у вигляді таблеток або ін'єкцій, - ретаболіл, стромба й стромба-джект.

Лікарі встановили також і терміни курсу прийому препаратів - за 145-157 днів до старту Олімпійських ігор в 1984 році.

На документі стоїть підпис доктора Сергія Португалова, який нещодавно знову став фігурантом великого допінгового скандалу в російській легкій атлетиці.

Популярні новини зараз
53-річна Надія Матвєєва закрутила роман з хлопцем, який на 20 років молодший: "Я говорила Маші Єфросиніній" Даніель Салем після довгої служби схилив Дашу Астаф'єву зайнятися тим, за чим скучив найбільше: "Так, почалося" Чеченці вирушили добровольцями в Україну, щоб допомогти ліквідувати росію: не хочуть асоціацій з TikTok-загоном Кадирова Вікторія Булітко з "Дизель шоу" висміяла потуги волонтерів, які допомагають російським окупантам: 300 рублів за два тижні
Показати ще

Тоді необхідність прийому речовин він пояснював тим, що головні суперники збірної СРСР на Олімпіаді-1984 у Лос-Анджелесі також будуть використовувати ці стероїди.

Цією інформацією з New York Times поділився тодішній головний лікар збірної СРСР 86-річний Григорій Воробйов, який зараз проживає разом з дітьми в Чикаго.

Відзначимо, в травні 1984 року, в той час як радянські спортсмени вже готувалися до поїздки в Лос-Анджелес, СРСР вирішив бойкотувати Олімпіаду. Офіційною причиною СРСР назвав відмову організаторів від гарантій безпеки делегаціям СРСР та інших країн Варшавського договору. При цьому за словами Воробйова, розробка допінгової програми на цьому не закінчилася.

Як говорить сам Воробйов, він був противником застосування заборонених препаратів і тому збирав документи, щоб одного разу вивести Португалова на чисту воду.

Відзначимо, Португалов уже кілька років не працює на російські спортивні інститути. А Воробйова було відсторонено від роботи зі збірною в середині 1990-х років через скандал з уживанням фенотропілу.

Підготувала: Ася Рябошапка