Міністерство екології України звернулося до президента Петра Порошенка з пропозицією створити в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник.

Про це в середу, 24 лютого, інформує УНІАН з посиланням на в.о. міністра Анну Вронську. Чиновниця додала, що загальна площа заповідної зони повинна складати 227 тисяч га.

"У зв'язку з 30-річчям від дня Чорнобильської трагедії ми працюємо, щоб якомога швидше президент підписав указ про створення Чорнобильського радіологічного біосферного заповідника. Ми сподіваємося, що встигнемо до 26 квітня", - повідомила Вронська під час засідання комітету Верховної Ради з питань екології .

Як пише "Українська служба Бі-Бі-Сі", раніше з пропозицією створити в Чорнобильській зоні заповідник неодноразово виступали екологи. Зокрема, ідею підтримав відомий дослідник дикої природи, біолог Сергій Гащак.

Гащак, який працює заступником директора міжнародної радіологічної лабораторії Чорнобильського центру, в зоні відчуження з 1990 року. Він вказував на унікальну ситуацію з відродженням дикої природи в даній місцевості.

Популярні новини зараз

Морози накриють Україну в жовтні: коли очікувати холодів

Білосніжна Настя Каменських після загибелі батька вперше замислилася про нове кохання

Соняшникова олія знову подорожчає для українців: експерти назвали причини

Кіркоров освідчився Лорак у коханні, комуналка в опалювальний сезон, "поповнення" у Мірзояна і Матвієнко - головне за ніч

Показати ще

Читайте також: В Одесі невідомі спалили автомобіль священика

"Створення заповідника - ідеальний і самий розумний варіант, шанс для спостереження за дикою природою. Тут відновлюються різноманітність і видовий склад тварин і рослин, а також природні зв'язки".