У столиці активізувались кліщі, більшість із яких переносять небезпечну хворобу Лайма. Кільість тих, хто захворів, зросла у 2,5 рази, ніж за аналогічний період минулого року.

Симптоми проявляються за два тижні, коли про укус більшість людей забуває. Хвороба може уразити шкіру, суглоби, м'язи, нервову та серцево-судинну систему. Щоб допомогти київським службам, просять нести знайдених кліщів на експертизу до лікарняних лабораторій, - ідеться у сюжеті "5 каналу".

Щоправда, якщо кліщ провів у тілі людини менше доби, шанси захворіти - мізерні. В разі, якщо хворобу виявили вчасно - вона також пройде без особливих ускладнень.

Читайте також: Гігантські віруси визнали четвертою гілкою життя

Боротися із паразитами самостійно радять, якщо ще видно спинку. Традиційно, членистоногих заливають олією, щоб йому не було чим дихати і крутять проти годинникової стрілки, щоб обережно витягти. Проте, є небезпека, що частина кліща або його щелепа застрягне у тілі. В ідеалі краще все ж таки звернутись до лікаря.

Популярні новини зараз
Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку Головне за 4 грудня: таємні фото Каменських, зниження цін на цукор, падіння путіна і правда про роботу Топольського "Хлібний" зганьбився на всю країну: пенсіонерку, яка втратила будинок, виганяли з кафе у мороз Катя Лозовицька розповіла про бруд на шоу "Холостяк", шкода тільки Топольського: "Я вперше заплакала"
Показати ще

Щоб унебезпечити себе від них, треба виходити гуляти у довгому світлому одязі, на якому їх краще видно. Також, треба ретельно оглядати себе після прогулянки.

Ескперти попереджають, що наступна пора після весняної активність кліщів, буде також на початку осені. Нагадаємо, членистоногі можуть бути небезпечними також для домашніх улюбленців.