Куріння повільно, але впевнено вбиває людину - з цим фактом не посперечаєшся, але він мало для кого з курців стає мотивацією покінчити з нікотиновою залежністю. Проте вчені зі Стенфордського університету прийшли до висновку, що некурящі люди є більш успішними.

Ще кілька років тому дослідники з'ясували, що безробітні люди палять вдвічі більше, ніж ті, які мають роботу. Цього разу науковці провели експеримент. Вони взяли дві групи людей - одну курящу, іншу ні, та запропонували їм знайти роботи.

Обидві групи людей мали приблизно однакові навички та освіту та шукали роботу виключно ту, що відповідає їхній кваліфікації. Після року їхніх старань виявилось, що лише 27% курців працевлаштувались, і 56% незалежних від цигарок людей знайшли себе у житті.

Крім статистичних фактів, стимулом для відмови від паління стане те, що курці невигідні роботодавцю. По-перше, вони багато робочого часу тратять на куріння. По-друге цигарки послаблюють здоров'я, через що керівництво вимушене сплачувати лікарняні.

Читайте також: У Новій Зеландії гостра нестача марихуани

Зазначимо, що в Україні з курінням борються переважно високими цінами та попередженнями про смерть на пачках цигарок. Але така соціальна реклами, за даними світових досліджень, є малоефективною.