Провести час із користю, поглянути на диковинки можна будь-де. Проте, найбільш унікальні речі зберігаються у столичних музеях. Деякі з них справді схожі на кадр із старого кінофільму.

Про це повідомляє "Киев сегодня".

Один із них - експонат, який можна назвати символом всіх музеїв країни, - відома на весь світ Золота скіфська пектораль. Вона зберігається в Музеї коштовностей.

У Музеї історії України можна побачити старовинні тризуби на цеглинах Х століття, простежити еволюцію грошей в Україні, побачити старовинні мечі і кинджали.

"В експозиції є модель храму і житла часів Трипільської культури IV століття до н. е. А ще багато посуду з символами небесних тіл, наприклад, комет і зірок. Є ритуальні фігури тварин і різних богів", - розповіла заввідділом найдавнішої історії Марина Стрельник .

Популярні новини зараз
28 січня не виходьте з дому і обов'язково стукайте по дереву: прикмети та заборони на день Павла Фівейського Повістка на двері та призов резерву: як в Україні проходить нова хвиля мобілізації Українка Апанасенко з "Міс Всесвіт-2023" продала свої крила: "На протези" Порівняння цін у супермаркетах Німеччини та України - різниця колосальна
Показати ще

Для шанувальників аристократії - карета київського митрополита Рафаїла Заборовського, яку подарувала йому імператриця Єлизавета Петрівна.

Унікальна картина Віктора Зарецького, яка нагадує роботу австрійця Густава Клімта "Поцілунок", також заслуговує, аби хоча б раз на неї подивитися. Її можна знайти у фондах Художнього музею України.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що відвідати дніпровський музей АТО "Шляхами Донбасу" тепер можна з будь-якого електронного ґаджету, скориставшись 3D онлайн туром.