Петро Порошенко підписав Закон України № 1369-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами та інвалідами І групи", що був прийнятий Верховною Радою України 17 травня 2016 року.

Про це говориться в повідомленні на офіційному сайті президента.

Закон має на меті посилення державної підтримки сімей, що виховують дітей-інвалідів підгрупи А.

Читайте також: Як субсидії порушують Конституцію України

Згідно закону, одному з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів, піклувальників призначається надбавка по догляду за дитиною-інвалідом підгрупи А. Фінансова допомога надається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль в балаклаві заінтригувала секретом, який турбує багатьох: "Неприємно дивитися"

Куряча домашня ковбаса швидкого приготування: простий рецепт з натуральних продуктів

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

У Харкові помер відомий бізнесмен і друг Кернеса

Показати ще

Законом також вносяться зміни до деяких законів України, якими до кола застрахованих осіб відноситься один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Період отримання цими особами надбавки буде зараховано до страхового стажу.

Закон вступає в дію з 1 січня 2017 року.