Вперше в історії футбольного турніру під час поєдинків плей-офф буде використовуватися спеціальний м'яч. Компанія Аdidas розробила його дизайн для Євро-2016.

Про це повідомляє офіційний сайт УЄФА. М'яч отримав назву Fracas. Воно перекладається як "Рокот". Назва м'яча символізує загострення пристрастей під час матчів плей-офф і невизначеність, пов'язану з їх наслідками. Непередбачуваність цих поєдинків відображають червоно-чорні елементи Fracas.

"Ми розробляли Fracas, прагнучи відобразити в його сміливому дизайні яскраві емоції, які дарує людям фінальна стадія турніру. М'яч Beau Jeu - символ тактики в футболі, всіх тих навичок, які знадобилися гравцям для виходу в плей-офф. У Fracas більш сміливий дизайн, відсилає до гулу трибун і хвилювання, пов'язаного з головним питанням: хто ж стане переможцем? " - пояснив віце-президент по дизайну компанії Аdidas Сем Хенді.

Конструкцію м'ячів Fracas і Beau Jeu розробляли 18 місяців. Основою для них став м'яча чемпіонату світу з футболу 2014 року Brazuca. Для них використовували інноваційну систему симетричних панелей. Удосконалена поверхню поліпшує зчеплення і видимість. У розробки брали участь безліч відомих футболістів.