На сьогоднішній день, вугільна галузь "ДНР" працює фактично за рахунок того ресурсу, який залишився їй від України, "на всьому готовому". У той же час, єдина "жива" галузь промисловості самопроголошеної "республіки" перемикається на торгівлю з Російською федерацією.

Про це в авторській радіопрограмі Сергія Гармаша "Окупація", на ОРД, заявив Микола Ковальов - людина, яку в "ДНР" вважають "директором вугільного департаменту міністерства вугілля і економіки".

За його словами, до війни Україна витрачала близько 200 мільйонів гривень тільки на обладнання одного очисного вибою: "Зрозуміло, що сьогодні у нас і можливостей таких немає, матеріальних, ну і ресурс, звичайно у шахт не такий, щоб розмахи такі влаштовувати собі. Працюємо на всьому, що вже було у вжитку".

Читайте також: Українська влада почне продавати сепаратистам зброю в обмін на вугілля

Більш того, Ковальов зазначив, що вугільники "народної республіки" досі залежать від України і як від ринку збуту їх вугілля і як від постачальника комплектуючих, зокрема, лісу. При цьому, за його словами, вугільна галузь "ДНР" вже зараз почала переорієнтацію на співпрацю з Російською Федерацією.

Популярні новини зараз
Поворознюк емоційно висловився щодо війни і особисто Володимиру путіну: "Х*йло ти кончене" Оля Полякова в патріотичному вбранні стала втіленням статуї Свободи для українців: "Краса неймовірна" Сергій Притула звертався до фахівця, тому що не зміг самостійно впоратися з наслідками війни: "У мене загинули друзі" "Вже, на жаль, не з нами..." Настя Каменських з мамою змусила українців плакати
Показати ще

"Співпрацює, і я думаю, що в майбутньому це наш буде основний стратегічний партнер з багатьох напрямків ... І я сподіваюся на те, що найближчим часом, одне з питань, яке вже сьогодні, так, щоб не сполохати, на початковій стадії вирішення, це збут вугілля, що видобуваються нами, через ту територію, про яку ми говоримо. Якщо це трапиться, то я думаю, що вугільна галузь "Донецької народної республіки" від цього тільки виграє", - заявив чиновник.

Таким чином, завдяки українській владі і на гроші українського бюджету вугільні генерали "ДНР" готують свою галузь до інтеграції з Росією, зазначає Гармаш.