В наш час люди, які курять кальян, вважаються некурящими. Однак, мало кому відомо, що кальян завдає великої шкоди здоров'ю, він набагато небезпечніший, ніж сигарета.

Зрозуміло, що вміст в димі кальяну нікотину і шкідливих смол, завдяки основному його принципу - водному затвору, нижчий, ніж в сигаретах. Однак, є одне маленьке "але". Дим кальяну - вологий, а значить залишається в легенях курця набагато довше ніж дим звичайних сигарет, а отже і шкода кальяну набагато значніша.

У завзятих курців кальяну, рак легень виникає частіше, ніж у курців звичайного тютюну. Підвищений рівень котоніну в крові курців кальяну веде до ослаблення захисних засобів організму.

Читайте також: 7 найшкідливіших жіночих звичок

Оскільки кальян, часто куриться через загальний мундштук, то він є ще й рознощиком інфекційних захворювань.

Популярні новини зараз

Пенсіонерка подала до суду за те, що її назвали "бабусею": яка була реакція колег

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Григорій Решетник показав Злату Огнєвіч за лаштунками шоу "Холостячка": "Хто запалив їй ці іскри?"

Олена-Крістіна Лебідь показала стрункого Розенка у відмінній формі - "Пакує купальник"

Показати ще

Крім того, в даний час доведено, що спосіб очищення диму через воду, не є ефективним. При курінні кальяну навантаження на серце збільшується, так само як і на нервову систему. До того ж, як виявилося, присутність важких металів в кальяновому димі у багато разів більша, ніж в звичайному тютюновому димі. А невелика температура диму кальяну, лише сприяє проникненню канцерогенів в стінки дихальних шляхів.

Не потрібно забувати, що будь-яке куріння викликає звикання. Залежність від кальяну ви відчуєте не так скоро, як від сигарет, але вона опанує вами рано чи пізно в обов'язковому порядку. А чим повільніше розвивається залежність, тим вона небезпечніша. Адже спохопитеся ви тоді, коли звільнитися від звикання буде дуже важко.