За довгі роки після аварії на АЕС, Чорнобиль став клондайком для злочинів. Міжнародна допомога, яку виділяли на місто-привид, осіла у кишенях "рідного" керівництва атомної станції, пише "Страна".

Національна поліція повідомила про підозру генеральному директору "Чорнобильської атомної електростанції" Ігор Грамоткін. На думку слідства, він розтратив 17 млн ​​900 тисяч гривень бюджетних коштів. Така інформація фігурує в визначеннях Печерського райсуду Києва від 15 червня.

Читайте також: Комунальники відмили на ремонті тролейбусів три мільйони гривень

На даний момент Головне слідче управління Національної поліції розслідує кримінальну справу від 5 жовтня минулого року за фактами розтрати посадовими особами державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" бюджетних коштів в особливо великих розмірах і зловживання службовим становищем.

Згідно з результатами досудового розслідування стало відомо, що протягом двох останніх років різні країни надавали ЧАЕС міжнародну технічну допомогу. Виделі гроші призначалися на придбання будматеріалів. Частина цих коштів посадові особи та інші співучасники привласнювали шляхом переведення їх на іноземні рахунки компаній.

Популярні новини зараз
"Диявольська комета підлітає": відомий астролог визначив, що чекає на Україну влітку на всіх фронтах 3600 грн зайвими не будуть: пенсіонерам пропонують матеріальну підтримку Головне за 25 травня: Тіна Кароль загрузла у кредитах, Україну заповнили фальшиві гроші, а 65-річний пенсіонер мобілізувався Придатних до служби поділять на 4 категорії: в якій ви опинитеся ви
Показати ще

Крім того, протягом 2013-2015 років службові особи Чорнобильської АЕС переводили кошти на підприємства, у яких були спостерігалися ознаки фіктивності. Йдеться про суми близько 18 млн гривень. Гроші спрямовували за нібито виконані послуги і за закупівлю товарів.

Незаконно отримані кошти посадові особи переводили на рахунки Свято-Іллінської єпархії Української православної церкви, яка розташовується в місті Славутич (Київська область). Після цього гроші йшли на рахунки іноземних компаній, серед яких була і МАСТ GZU OU в Естонії.

Правоохоронці повідомили, що директор ДСП "Чорнобильська АЕС" був безпосереднім організатором протизаконного перерахування грошей за демонтаж металу, який не виконується, а також за подальшу його продаж за навмисне заниженими цінами.