До чого призведе експериментальний проект, який ввели на три місяці? Ціновий марафон розпочався.

До переліку так званих соціальних продуктів віднесли: хліб, яйця, молоко, крупи, яловичину, макаронні вироби, варену ковбасу, м'ясо птиці, олію та масло вершкове.

Експерти попереджали, що проект Кабміну призведе до здорожчання продуктів. З початком експерименту, наприклад, яйця подорожчали вже на 20%. Продавці уже готувалися до підняття цін ще півтора місяці тому.

Читайте також: Хліб та м'ясо знову подорожчають

Директор Української торговельної асоціації Ігор Кишко стверджує, що експеримент Кабміну тут ні при чому. "Це сезонне подорожчання. Воно ніяк не пов'язане зі скасуванням держрегулювання цін. Восени завжди дорожчають яйця і молочна продукція приблизно на 10-15% просто тому, що кури банально восени і взимку менше несуться, молока до осені стає менше. Ціна на хліб чітко корелюється зміною тарифів на ЖКГ, тому що його виробництво енергозалежно: в вартість буханки хліба закладено більше виробництва енергії, ніж борошна. Ви звернули увагу, як газ на заправках подорожчав? Це все ланки одного ланцюга. Ферми для підтримки стабільної температури для виробництва курячого м'яса використовують той або інший вид енергії, і споживають її за новими тарифами", - стверджує Кишко.

Популярні новини зараз

Марічка Падалко схвалила "дорослу" витівку своєї доньки: "Дозволяєте дітям?"

"Більше нічого показати": "Холостяк" Заливако розсунув ноги біля Анни Богдан

"Антитіла" дістали скелети з шафи Тараса Тополі: Alyosha не зізнавалася

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "Збільшити груди і приховати живіт"

Показати ще

До кінця поточного року Кабмін спостерігатиме за динамікою цін, і виходячи з результатів моніторингу, прийме рішення - чи повертати регуляцію цін із нового, 2017 року.

Як розповів раніше портал "Знай.ua", експерт розповів, що буде з цінами на продукти.