У Японії вперше випробували перший в світі електромобіля, який пересувається без акумуляторної батареї. Енергію він отримує дистанційно. Автомобіль заряджатиметься під руху по спеціальному дорожньому полотну.

Машину створили спільно Технологічний університет Тоехасі і будівельна компанія Taisei Corporation. Автомобіль має лише одне місце в салоні. Прототип поки тестують на спеціальному полігоні. В його покришках розмістили спеціальну сталеву сітку. Вона й стала провідником, яка постачає електроенергію від двох сталевих пластин під шаром асфальту на глибині 10 см. На експериментальному полігоні побудували ділянку спеціального дорожнього покриття. Його довжина складає 30 метрів. По цій дорозі електромобіль поки пересувається зі максимальною швидкістю в 10 км/год.

Читайте також: Суперкар AeroGT з турбореактивним двигуном (фото)

Розробники машини вважають, що в майбутньому можливо буде рентабельніше будувати виділені дороги з зануреним в полотно обладнанням, що передає електроенергію. Розглядають ще один варіант - обладнати вже існуючу в Японії густу мережу швидкісних шосе. Електрокари могли б рухатися по таким дорогам без використання акумуляторів, що зробило б їх значно економнішими. Живлення від батарей вони б отримували лише на звичайних дорогах.