Епідемія грипу стає всеукраїнською. Епідеміологічний поріг перейдено вже у 18 областях України.

Лікарі просять українців бути максимально пильними. При несподіваній появі високої температури – негайно викликати швидку. Через такі рекомендації в лікарнях спостерігається великий наплив пацієнтів. В областях, де захворюваність удвічі перевищує епідеміологічний поріг, розгортають додаткові ліжка в стаціонарах, повідомляє ТСН.

У Дніпропетровську обласну лікарню, крім місцевих, їдуть хворі з Донеччини. На окупованій території винаймають приватний транспорт, бо поруч із фронтом лікарів катастрофічно бракує. Медики кажуть, що попри незручності такі міри є виправданими. Адже йдеться про ризики для життя людей, а в такій ситуації ліпше перестрахуватися, ніж недогледіти.

В умовах поліклініки штами грипу відрізнити нереально. Симптоми у свинячого та більш безпечних видів грипу – практично однакові: висока температура, біль у м'язах, суглобах і очах.

Для запобігання поширенню хвороби в багатьох областях уже оголошено карантин у школах. У столиці формуються мобільні групи для перевірок підприємств із великими колективами та проведення там дезінфекції. Уже зараз говорять про другу хвилю грипу, яка може накрити Україну в лютому. Але чи буде вона такою ж масовою, прогнозувати поки рано.

У Києві за третій тиждень епідемії (18.01-24.01.2016) зареєстровано 35193 хворих, що на 32,5% вище захворюваності за попередній тиждень 2016 року. Підвищення захворюваності відбулося, насамперед, серед дорослих. Переважно хворіють мешканці Дарницького, Солом'янського районів, найменше кількість у Печерському районі.

Читайте також: До Києва прийшов новий штам грипу

Як уже повідомлялося, у Києві зросла кількість загиблих від грипу. "Уже зареєстровано 19 померлих від грипу та ГРВІ", - заявив головний санітарний лікар столиці Олег Рубан. У місті посилили протиепідемічні заходи, щоб запобігти зростанню рівня захворюваності населення. У зв'язку з епідемією грипу міська держадміністрація ухвалила рішення про продовження канікул у столичних школах.

У вівторок карантин оголосили для учнів Харкова. Навчальний процес там призупинено щонайменше до 1 лютого. Аналогічне рішення ухвалили і у Львові.