Київ. 8 березня об 11:00 на Софійській площі (пам'ятник Богдану Хмельницькому) розпочнеться Феміністичний марш "НІ насильству всіх форматів, від роддомів до військкоматів!".

Перед початку Маршу відбудеться прес-брифінг для журналіст_ок.

Ми запрошуємо приєднатися до Маршу і виборювати наші права разом.

Мета цьогорічного Маршу – сказати про многоликість і всюдисущість інституційного насильства.

Інституційне насильство проявляється по-різному, зокрема:

Популярні новини зараз
Повернення переплати за газ: як українцям погасити борги новому постачальнику Нафтогаз почав нараховувати борги українцям, у яких електричне опалення: "Це що, жарт якийсь?" Про ранню весну можна забути: незважаючи на погодні рекорди у січні, зима ще покаже українцям свою силу Якщо побачите таку монету — не викидайте: можна озолотитися, за день ставки зросли на 2 тисячі грн
Показати ще
  • Репродуктивне насильство: примус народжувати, осуд чайлдфрі (свідома відмова народжувати), антиабортні кампанії, жорстокість у пологових будинках, тиск на жінок, які живуть з ВІЛ, вимога стерилізації транс людей, а також самовільне хірургічне "коригування статі" інтерсекс людей.
  • Економічне насильство: жінки отримують нижчі зарплати, виконують домашню роботу безоплатно; бідність жінок другого і третього світу робить їх ще більш уразливими і експлуатованими, нерідко вони виконують некваліфіковану доглядову роботу за кордоном.
  • Статеве насильство: культура зґвалтування примушує жінок боятися за власну безпеку і перекладає на них відповідальність за статеве насильство.
  • В умовах військового конфлікту посилюється домашнє насильство та сексизм.

Нова державна політика свят прагне викинути Міжнародний день жінок з календаря і замістити його днем сім'ї. У час масштабного консервативного і неоліберального повороту, посилення клерикалізації, підтримай феміністичний спротив – доєднуйся до Феміністичного маршу!

Феміністичний марш організовують: незалежні активіст_ки, феміністичне, горизонтальне, антигомофобне, антиксенофобне студентське об'єднання "FemSolution", феміністична, антикапіталістична, антиавторитарна непартійна низова музична ініціатива самба-бенд "Ритми спротиву", незалежна студентська профспілка "Пряма дія", "Критика феміністична: східноєвропейський журнал феміністичних та квір-студій", Queer Home Kyiv, Всеукраїнська благодійна організація "Легалайф-Україна" та активістки, лідерки ініціативних груп секс-працівниць з восьми регіонів України, колектив "8 Березня - день боротьби", Amnesty International Ukraine.

Також 8 березня феміністичні марші пройдуть у Львові, Харкові, Херсоні та інших містах України.

Детальніше – у фейсбук-події https://www.facebook.com/events/341055432956693/

Для інформаційних запитів:

Брі, незалежна активістка

Тел. + 38 (066) 608 34 11 , e-mail: briana.oswald16@gmail.com

Інга, незалежна активістка

Тел. + 38 (063) 841 45 67, e-mail: blindparanoid@gmail.com