Ліквідацію "Легбанку" і "БГ Банку" продовжать. Про це повідомили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб. У повідомленні регулятора йдеться, що ліквідацію "Легбанка" подовжать до 26 лютого наступного року, а тимчасова адміністрація "БГ Банку" працюватиме до 2018 року.

"Сама процедура закриття фінустанови зазвичай дуже розтягнута в часі. Керівництво має закрити всі рахунки, розрахуватися із колегами, скоротити поступово весь персонал, розрахуватися із власниками приміщення, якщо банк його орендує, врегулювати проблемні моменти по кредитах і корпоративних договорах", - говорить "Знай" Костянтин Коновенко, фінансовий аналітик.

Читайте також Наші банки зазнають максимальні збитки за останні 10 років - експерт

На його думку, спеціалісти Фонду гарантування вкладів не були готові до такої великої кількості закриттів банків, як цього року. Тому не встигають виконувати свої функції.

"Взагалі користі від закриття таких банків буде небагато. Нацбанк такою політикою позбавляє країну невеликих вітчизняних фінустанов. Таким чином розвиває всі умови для роботи іноземних банків. Звісно, на відміну від наших дрібних банків, іноземні зараз можуть отримувати кошти із своїх центральних відділень у Австрії, Німеччині, Франції. І таким чином вони триматимуться на плаву, віддаватимуть депозити вкладниками, якісно обслуговуватимуть клієнтів. Однак наша банківська сфера занепадатиме. Іноземні банки повністю захоплять наш ринок і монополізують його. Наслідком цього можуть бути змови і високі відсотки за кредитами та низькі за депозитами", - вважає фахівець.

Популярні новини зараз

Григорія Чапкіса поховали: Ілона Гвоздьова пояснила, чому прийшло мало зірок

Пророк, який передбачав загибель президента заговорив про нову трагедію на Євро-2021: "Відбудеться під час..."

Не встиг набрати висоту: літак розбився під час зльоту, є загиблі та поранені

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Показати ще

Нагадаємо, з початку року Нацбанк розпорядився закрити 18 фінустанов.