Замість звичних армійських значків з вибитими на металі даними, для бійців АТО в Україні розробили спеціальні генетичні жетони, для спрощення ідентифікації тіл загиблих солдатів.

Всередині жетону - невелика фото, волосся, нігті, висушена кров і карта пам'яті. Масово виготовляють варіант для носіння на ремені. Про це йдеться в сюжеті 24-го каналу.

Під час виготовлення, лазер розрізає сталевий лист на заготовки для генетичних жетонів. Температура плавлення металу більше 1 тисячі градусів. Адже ємність, де буде зберігатися інформація про бійця, повинна бути надійною.

Щоб виготовити жетон, повністю необхідно пройти 5 технологічних процесів. Більшість з них робляться за допомогою лазера.

Жетонів вже виготовили близько півтисячі. Воги можуть бути у вигляді гудзика, браслета або ж ланцюжка.

Генетичну інформацію волонтери пропонують зберігати в двох примірниках: сталевий - у бійця, і пластикової - у сім'ї або в спеціальному банку ДНК. Дані всередині капсули можуть зберігатися сто років. Відкрити жетон можна тільки один раз.

Собівартість жетона всього сто гривень.

Читайте також: СБУ знищила диверсйну групу тероритстів "ДНР"

Автори винаходу вірять, що воно стане в нагоді як підрозділам на передовій так і рятувальникам.

У Міноборони поки тільки думають над впровадженням розробки. А ось Одеська обладміністрація вже закупила півтори тисячі таких капсул.