Вчені з Марселя виявили у гігантських вірусів геномні касети CRISPR, пов'язані із захисною функцією, які спостерігалися раніше у прокаріот. Це, на думку фахівців, дозволяє віднести віруси з CRISPR до проміжних форм життя (між бактеріями і вірусами). Дослідження опубліковане в журналі Nature, коротко про неї повідомляє Nature News.

CRISPR є геномні касети в ДНК прокаріот (тобто бактерій і архей - без'ядерних одноклітинних організмів), які зберігають інформацію про вірусні та плазмідні атаки на клітку. Клітка з CRISPR виокремлює у противника фрагмент генома, вбудовує його в свою ДНК і таким чином виробляє імунітет від чужорідної ДНК.

Читайте також: Вчені вивчили реакцію мозку на телепортацію

У своїй роботі вчені проаналізували 60 штамів мімівіруса - гігантських вірусів, капсид (зовнішня оболонка) яких досягає в діаметрі 0,5 мікрона, що дозволяє спостерігати їх в оптичний мікроскоп. Біологи вперше виявили у таких організмів аналог CRISPR-імунітету, характерного для прокаріотів.

Це зміцнює точку зору біологів про те, що мімівіруса представляють собою четверту гілку життя, поряд з бактеріями, археями і еукаріотамі (організмами, в клітинах яких є ядро). Генетики вважають, що гігантські паразити можуть бути пов'язані з вірусами натуральної віспи, від якої їх відрізняє можливість самостійного виробництва амінокислот і білків.

Популярні новини зараз

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Олена-Крiстiна Лебідь приголомшила зізнанням про жорстоке побиття: покинув на підлозі в калюжі крові

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Повна протилежність Ані Лорак: протеже Святослава Вакарчука Христина Соловій зізналася, чому ніколи не співатиме російською

Показати ще

Останнє робить мімівіруса схожими на бактерії. Гігантські організми, як і прокаріоти, страждають від вірусів. Вперше це було виявлено в 2008 році, сам вірус (Zamilon) виділили в 2014-му. Він вражає бактерії виключно тоді, коли в них знаходиться паразит-господар. Біологи сподіваються адаптувати CRISPR-імунітет мімівіруса для CRISPR / Cas9.

Технологія CRISPR / Cas9 дозволяє за допомогою білка Cas9 регулювати систему CRISPR. Біологи, використовуючи технологію CRISPR / Cas9, сподіваються незворотнім способом редагувати ДНК і таким чином позбавити організми від безлічі спадкових захворювань. Тим часом не всі вчені вважають, що CRISPR у мімівіруса несе імунні функції.