Генеральна прокуратура направила повідомлення про підозру у державній зраді 76-ти колишнім депутатам Верховної Ради Автономної республіки Крим.

На сайті ГПУ відзначається, що екс-депутатів підозрюють у "вчиненні державної зради, яка виразилося у наданні іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, а також публічні заклики до вчинення дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України".

Так як півострів Крим досі лишається під окупантом, письмові повідомлення про підозру згідно встановленного порядку передано до посольства РФ у Києві, а також направлено поштою до нелегітимного органу, так званої "Державної Ради Республіки Крим".

Під час розслідування силовики отримали беззаперечні докази того, що у березні 2014 року депутати ВР АР Крим Доніч, Іоффе, Цеков, Бахарєв, Лужецька та інші надали допомогу окупанту при захваті влади.

Доведено, що вони незаконно прийняли ряд постанов, в результаті чого було створено нелегітимне державне утворення "Республіка Крим", яке оголосили таким, що увійшло до складу Російської Федерації. Таким чином, внаслідок цього частину території України було окуповано.