Відео, в якому показані миша і собака, які пережили пробну операцію з пересадки голови, опублікував італійський нейрохірург Серджо Канаверо

Лікар не став повністю відрізати голови, а лише розрізав хребет, складність відновлення якого є перешкодою для проведення повноцінної пересадки, повідомляє Gizmodo.

Як розповів доктор Канаверо, він використовував поліетиленгліколь, який вводився в уражені ділянки спинного мозку і сприяв відновленню зв'язків між тисячами нейронів.

За інформацією видання New Scientist, науковці до роботи італійця ставляться поки що скептично. Вони вважають, що цінність експерименту знижують невелика вибірка, відсутність контрольних груп і відомостей, які доводять, що хребет тварин був пошкоджений в достатній мірі. Також вони зауважують, що в минулому році команда лікаря провела пересадку голови мавпи, але інформація про результати цієї операції ніде не була опублікована.

Читайте також: Закон про донорів органів заощадить країні 326 млн грн

Популярні новини зараз

Головне за день суботи 18 січня: смуток Богдана, пряник Зеленського, кінець контрабанді та незаконній вирубці лісів

Чоловік скандальної Христини Асмус розповів про свою хворобу: "Лікуванню не піддається"

В Україні задеруть пенсійний вік для жінок: терміни вже названо

У США покінчив життя самогубством зірка серіалу "Друзі": подробиці

Показати ще

Повідомляється, що Канаверо провів цей моторошний експеримент у рамках підготовки до пересадки людської голови російського програміста, який страждає від нейродегенеративного захворювання. Проте сьогодні немає жодних підстав вважати, що ця операція буде здійснена.

Як писав "Знай.ua", виростити людські донорські органи всередині свиней за допомогою генної інженерії намагаються американські вчені з Каліфорнійського університету в Дейвісі.