Електронний калькулятор для розрахунку субсидій з"явився на сайті Кабінету міністрів України. Заповнивши відповідні поля, можна дізнатися чи може бути призначена громадянину субсидія та її розмір. Для розрахунку вводиться інформація про кількість осіб, які проживають в помешканні, їх загальний місячний дохід та сума, що зараз сплачує українець за житлово-комунальні платежі. Наявність боргу за послуги ЖКГ не впливає на призначення субсидії. Калькулятор не дає точних даних, тому для детальної консультації варто звертатися до місцевого управління соцзахисту.

У квітні в усі українські домівки будуть надіслані поштою заяви для оформлення субсидії та декларації. Громадяни мають їх заповнити та віднести або ж надіслати поштою до органу місцевого соцзахисту. Виплата субсидій розпочнеться з травня поточного року.

В разі обману держави з метою отримання знижки на оплату ЖКП громадяни змушені будуть повертати кошти в подвійному розмірі. Субсидія діятиме впродовж року, потім автоматично переоформиться.

В українському Мінсоцполітики повідомляють, що новорозроблена система отримання та користування субсидіями для українців є дуже зручною та вигідною.

"Розроблено спрощену форму отримання субсидії для оформлення, якої треба всього заяву та декларації ніхто не має права вимагати від громадянина ще якісь документи. Також не треба буде щоразу йти, стояти в чергах для переоформлення її. Все робитиметься в автоматичному режимі. Отримати субсидію можна і не працюючим людям, які не стоять у центрі зайнятості, і орендарям помешкань на основі юридично зафіксованого договору, в якому прописано скільки осіб та хто орендує житло", - зазначив Павло Розенко, міністр соціальної політики України.

Популярні новини зараз

Найкращі анекдоти на четвер 21 листопада: чудовий привід для голосного сміху

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: Терезам потрібно виправити помилки, Тельці отримають перемогу

"Ура, поїхали!": Тарзан викинув п'яну Корольову в сміттєвий бак, над відео сміється вся мережа

Меган Маркл більше не народна улюблениця: Кейт Міддлтон вдалося неймовірне

Показати ще