Інноваційну процедуру запропонувала компанія Stroma Medical - змінити колір очей за допомогою лазера. Поки, що вона очікує схвалення влади США і деяких інших країн. В Мексиці і Коста-Ріці операцією вже скористалось багато клієнтів.

Щоб зрозуміти суть цієї процедури, слід згадати, що взагалі впливає на колір нашої райдужки. В ній не має пігментів зеленого, карого, сірого або блакитного забарвлення. ЇЇ колір залежить тільки від поєднання структур строми, основного "тіла" рогівки, і покриваючого його найтоншого шару клітин епітелію. У людей карооких епітелій і строма містить темний пігмент, а в блакитнооких, навпаки, його зовсім немає.

При відсутності пігменту світло не поглинається, а відбивається від внутрішніх структур рогівки і набуває голубуватого забарвлення. Це має назву ефект Тіндаля: у середовищі, що містить найдрібніші частинки, світло розсіюється тим сильніше, чим менше довжина хвилі, тому з боку виглядає більш синім, ніж у дійсності.

Процедура, запропонована Stroma Medical заснована саме на цих закономірностях. Після руйнування пігменту лазером очі і стають блакитними. Вся операція тримає 20 секунд та коштує 5 тисяч доларів. Вона абсолютно безболісна, але все ж у деяких медиків викликає певні питання.

Офтальмологи кажуть що потрібні додаткові дослідження, які доведуть її безпеку. Вони занепокоєні тим, що зруйновані пігментні молекули можуть застрягати в структурах рогівки і не виводитися повністю, викликаючи підвищення внутрішньоочного тиску і розвиток глаукоми.

Популярні новини зараз

Пенсія за віком: які зміни у системах виплат чекають на українців наступного року

Яке свято 12 листопада: що потрібно обов'язково зробити в цей день

Головне за день 11 листопада: Зеленський стрімко втрачає рейтинги, Ляшко витанцьовує під російський шансон

"Юру більше не побачимо": Шатунова з "Ласкового мая" похоронили, з'явилися фото з кладовища

Показати ще