Інноваційну процедуру запропонувала компанія Stroma Medical - змінити колір очей за допомогою лазера. Поки, що вона очікує схвалення влади США і деяких інших країн. В Мексиці і Коста-Ріці операцією вже скористалось багато клієнтів.

Щоб зрозуміти суть цієї процедури, слід згадати, що взагалі впливає на колір нашої райдужки. В ній не має пігментів зеленого, карого, сірого або блакитного забарвлення. ЇЇ колір залежить тільки від поєднання структур строми, основного "тіла" рогівки, і покриваючого його найтоншого шару клітин епітелію. У людей карооких епітелій і строма містить темний пігмент, а в блакитнооких, навпаки, його зовсім немає.

При відсутності пігменту світло не поглинається, а відбивається від внутрішніх структур рогівки і набуває голубуватого забарвлення. Це має назву ефект Тіндаля: у середовищі, що містить найдрібніші частинки, світло розсіюється тим сильніше, чим менше довжина хвилі, тому з боку виглядає більш синім, ніж у дійсності.

Процедура, запропонована Stroma Medical заснована саме на цих закономірностях. Після руйнування пігменту лазером очі і стають блакитними. Вся операція тримає 20 секунд та коштує 5 тисяч доларів. Вона абсолютно безболісна, але все ж у деяких медиків викликає певні питання.

Офтальмологи кажуть що потрібні додаткові дослідження, які доведуть її безпеку. Вони занепокоєні тим, що зруйновані пігментні молекули можуть застрягати в структурах рогівки і не виводитися повністю, викликаючи підвищення внутрішньоочного тиску і розвиток глаукоми.

Популярні новини зараз

Посеред травня частину України засипало снігом, а температура впала нижче нуля

Вєрка Сердючка несподівано здійснила мрію коміка Юрія Ткача: "Чекав цього 20 років"

Slavia змінилася до невпізнання перед розлученням з Дзідзьо: "Море можливостей"

Тіна Кароль несподівано заговорила про заміжжя з олігархом: "Його статус"

Показати ще