Інноваційну процедуру запропонувала компанія Stroma Medical - змінити колір очей за допомогою лазера. Поки, що вона очікує схвалення влади США і деяких інших країн. В Мексиці і Коста-Ріці операцією вже скористалось багато клієнтів.

Щоб зрозуміти суть цієї процедури, слід згадати, що взагалі впливає на колір нашої райдужки. В ній не має пігментів зеленого, карого, сірого або блакитного забарвлення. ЇЇ колір залежить тільки від поєднання структур строми, основного "тіла" рогівки, і покриваючого його найтоншого шару клітин епітелію. У людей карооких епітелій і строма містить темний пігмент, а в блакитнооких, навпаки, його зовсім немає.

При відсутності пігменту світло не поглинається, а відбивається від внутрішніх структур рогівки і набуває голубуватого забарвлення. Це має назву ефект Тіндаля: у середовищі, що містить найдрібніші частинки, світло розсіюється тим сильніше, чим менше довжина хвилі, тому з боку виглядає більш синім, ніж у дійсності.

Процедура, запропонована Stroma Medical заснована саме на цих закономірностях. Після руйнування пігменту лазером очі і стають блакитними. Вся операція тримає 20 секунд та коштує 5 тисяч доларів. Вона абсолютно безболісна, але все ж у деяких медиків викликає певні питання.

Офтальмологи кажуть що потрібні додаткові дослідження, які доведуть її безпеку. Вони занепокоєні тим, що зруйновані пігментні молекули можуть застрягати в структурах рогівки і не виводитися повністю, викликаючи підвищення внутрішньоочного тиску і розвиток глаукоми.

Популярні новини зараз

Комаровський знайшов незвичайний спосіб, як відрізнити covid-19 від ГРВІ: знадобиться тільки ганчірочка і часник

У родині Фреймут сталося диво: знову вагітна

Тернопільський парк заполонили чорні змії - люди не перешкода

350-кілограмова дівчина "здулася" заради кохання, прозріли всі: "Це що, наречена?"

Показати ще