Поки медики лякають негативним впливом кави на здоров'я людини, американські вчені з Університету Вісконсін-Мілуокі з'ясували, що кавомани застраховані від старечого слабоумства.

Це підтвердили результати дослідження, в якому фахівці протягом 10 років вивчали стан здоров'я і харчові звички декількох тисяч літніх людей. В ході експерименту лікарі спостерігали також за роботою мозку добровольців.

Так виявилося, що ті, хто в середньому щодня вживав 261 міліграм кофеїну (така його кількість міститься приблизно в двох горнятах кави), в переважній більшості, не виявляли ознак старечого недоумства протягом десяти років.

Читайте також: Як п'ють каву в різних країнах світу

За даними вчених, ризик розвитку деменції для них виявився приблизно на 36% нижчим, ніж для тих, хто кави та інших напоїв з кофеїном майже не пив. Також у любителів кави знижувався ризик і інших когнітивних відхилень, пов'язаних з віком.

Дослідники висловили думку, що кофеїн може блокувати хімічні рецептори, які з віком часто починають працювати неправильно і здатні нашкодити роботі мозку. Однак, визнають фахівці, щоб це остаточно довести, будуть потрібні додаткові дослідження.

Як повідомляв сайт Знай.ua, кава запобігає склерозу

Популярні новини зараз

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Головне за ніч: пенсії до 3800 грн, повернення Світлани Лободи в Україну, друга молодість Алли Пугачової і одкровення Дзідзьо про розлучення зі Slavia

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Показати ще