Вчені пояснили любов комарів до людей, хворих на малярію. Як виявилося, комарів більше привертає кров, яка заражена інфекцією, ніж кров здорових людей. Це пояснює поширення небезпечних захворювань, що переносять ці комахи.

Результати досліджень спеціалісти зі Швеції та Литви опублікували на сторінках журналу Science.

За твердженням біологів, комарі більше люблять заражену кров через плазмодії – прості із роду Plasmodium, які частіш за все є причиною зараження людини смертельним захворюванням.

Справа у тому, що хворі своїм запахом більше притягують комарів, які смокчуть кров і ймовірніше самі заражаються інфекцією, яку потім передають здоровим людям.

Це довів експеримент учених. Комарів посадили у камеру, в різних відділах якої помістили пробірки із кров'ю здорової людини та кров'ю, зараженою малярією (речовиною під назвою HMBPP, яка здатна змінювати запах).

Популярні новини зараз

Інопланетяни з Нібіру влаштували нищівну ДТП, атакувавши росіян

В ОБСЄ і ООН рознесли закон про українську мову: викликає занепокоєння

Пророцтво Ванги про кінець світу збулося, невблаганна Нібіру за хвилину окупувала Росію: фотофакт

Зеленський терміново скликає депутатів: на кону - доля України

Показати ще

Як показав результат, комарі миттю зліталися до зараженої крові. Відзначається, що 95% відреагували на пробірку з HMBPP.

Нові дослідження допоможуть вченим розробити препарат, який буде "відлякувати" комарів від хворих малярією людей, та ліки від ряду хвороб, що переносяться комарами.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", харківські лікарі зафіксували захворювання на малярію у студента з Нігерії, який приїхав навчатися до Національного аерокосмічного університету ім. Жуковського.