Секретар Київської міської ради Володимир Прокопів заявив, що в сучасній ситуації столичному бізнесу проходиться важко, в першу чергу, у випадку оплати оренди на приміщення. За його підрахунками на кожного третього підприємця склали акт про нецільове використання приміщень. Проблема в тому, що розмір оренди нараховується залежно від курсу долара, а бізнес отримує прибуток в гривнях.

"Затверджені ставки є економічно необгрунтованими, що призводить до скорочення кількості робочих місць та бюджетних надходжень. Підприємці змушені розривати договори оренди і залишати комунальні приміщення. Судіть самі: середня вартість квадратного метра в комунальних приміщеннях коштує 400 грн, а в комерційних - 250 грн", - пише він на блозі в Новое время.

Столичний чиновник повідомляє, що документ, який прописує норми оренди встановили давно і не врахували можливі ризики, пов'язані з кризою. Зараз склалася така ситуація, при якій більше 30% бізнесменів мають заборгованість перед містом за використання комунального майна. З квітня минулого року по квітень 2016 року понад 360 бізнесменів розірвали договори про оренду.

"Сьогодні більшість підприємців для збереження свого бізнесу змушені працювати в незаконній площині, змінюючи функціональне призначення в договорах оренди", - говорить Прокопів про ще один негативний момент.

Читайте також: Кияни вирішують свої особисті і фінансові справи за допомогою магії

Популярні новини зараз
З ознаками сп'яніння під час комендантської: скандальний генерал Сергій Мул відмовився від алкотесту і нахамив патрульним Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Мама зрадниці Повалій "поїхала дахом" під обстрілами, доки її дочка вихваляла окупантів Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

Нагадаємо, що однією з вимог ЄС до України є підтримка середнього та малого бізнесу.