Про це повідомили у прес-службі ДСНС у Черкаській області.

За словами господині будинку, перебуваючи під час грози на кухні, вона почула за стіною схожий на електричний тріск і незрозуміле шипіння. Жінка пішла на звук і в цю мить в коридорі стався потужний вибух, після якого жінка впала на підлогу і на кілька секунд втратила свідомість.

У результаті вибуху кульової блискавки було пошкоджено дах будинку, а також його перекриття, ударною хвилею вибиті вікна. Згоріли не тільки всі електричні побутові прилади, але і розплавилася вся електрична проводка в будинку. Електромагнітний імпульс від вибуху кульової блискавки на деякий час вивів з ладу електричні прилади в сусідніх будинках. На щастя, вибух кульової блискавки не викликав пожежі в будинку.

Читайте також: В Одеській області блискавка вбила жінку

Кульова блискавка - рідкісне природне явище, яке має вигляд рухомого згустку плазми розміром від кількох до кількох десятків сантиметрів, іноді видає звук, схожий на шипіння. Щодо природи цього явища досі не існує єдиної думки, втім, безсумнівно те, що кульова блискавка є однією з форм електричного розряду (блискавки в широкому розумінні цього слова).

Популярні новини зараз
Валерій Жидков із "Квартал 95" зізнався, що зробить одразу після перемоги: "Не впевнений чи захочеться" Стало відомо, чому Медведєв заливає очі алкоголем: путін зламав психіку Грози розбавлять спекотну погоду в Україні, освіживши кілька областей: прогноз синоптикині на 10 серпня Росіянка припхалася до Австрії принижувати українок: розплата не забарилася і тільки почалася
Показати ще

Існують близько 200 теорій, що пояснюють явище, але жодна з них не отримала абсолютного визнання в академічному середовищі. У лабораторних умовах схожі, але короткочасні явища вдавалося отримати кількома різними способами. Але про походження природної кульової блискавки питання залишається відкритим.