Дослідники в Фінляндії виявили залежність між кількістю людей, що палять і кількістю інсультів. Результати досліджень опубліковано в журналі Neurology.

Фінські вчені сказали, що проведення антитютюнової політики дозволяє істотно знизити частоту субарахноїдальних крововиливів (найбільш летальна форма інсульту).

Учені підрахували частоту інсультів у період з 1998 по 2012 рік. Дослідники встановили залежність між кількістю людей, що палять і частотою субарахноїдальних крововиливів. Зокрема, за цей час кількість пацієнтів, уражених інсультом, знизилася на 45% серед жінок старше 50 років і на 26% серед чоловіків того ж віку. Кількість же тих людей, що палять, у Фінляндії знизилася за цей період на 30%.

Читайте також: Кияни оголосили війну продавцям цигарок

Згідно з отриманими даними, зусилля влади по боротьбі з курінням вплинули на показники частоти випадків субарахноїдального крововиливу. Субарахноїдальним крововиливом називається скупчення крові, що вилилася в порожнину між павутинною та м'якою мозковими оболонками. Воно може розвинутися через розрив артеріальної аневризми або черепно-мозкової травми.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Ксенія Мішина на яхті показала пружне тіло в купальнику: "На що себе витрачати?"

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "Збільшити груди і приховати живіт"

Григорія Чапкіса провели в останню путь: море квітів та сліз, камери і скорботний Зеленський

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

Раніше, вчені проаналізували 61 незалежне дослідження дійшли висновку, що цигарковий дим може змінити роботу мозку, спровокувавши розвиток порушень в молодому віці.