Китай планує запустити свою платіжну систему CIPS - China International Payment Platform, у вересні-жовтні 2015 року, повідомляє агентство Reuters.

Вона стане аналогом системи SWIFT і буде призначатися для грошових операцій в юанях. Влада країни вважає, що подібний крок значно зміцнить становище вітчизняної валюти на фінансовій арені світу.

Тестування нової платіжної системи Народний банк Китаю має намір запустити найближчим часом, і першими її роботу оцінять 20 попередньо відібраних банків. Серед них присутні також сім організацій з іноземним капіталом.

"Система CIPS практично готова і Китай вибрав 20 банків для проведення тестів. Серед цих організацій 13 є китайськими, а решта - дочірніми структурами іноземних банків. Офіційний запуск системи запланований на вересень або жовтень, в залежності від результатів тестів та підготовки, - розповів глава клірингового агентства Shanghai Clearing House Сюй Чженьцзен.- Необхідно дочекатися розкриття конкретної інформації Народним банком Китаю".

Дата старту роботи платіжної системи може бути відкладена на початок грудня повідомляють деякі джерела.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: пропозиція Путіна Зеленському, палаючі склади ЗСУ та стрілянина в українській школі

Яке свято 15 листопада: чого не можна робити в цей день

Тіна Кароль ледь не загинула за кордоном: "Чимдуж тікала"

Повне відео постільної сцени з голою дружиною Харламова Асмус злили в мережу: "Скільки заплатили?"

Показати ще

Надалі, CIPS зможе стати аналогом бельгійської SWIFT, відключенням від якої Захід продовжує загрожувати Росії після входження Криму до її складу. Відзначаэться, що згідно з розрахунками спільноти всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій, китайський юань увійшов до першої п'ятірки провідних платіжних валют в листопаді 2014 року. Нижче за рейтингом були розміщені канадський і австралійський долар.