Китай планує запустити свою платіжну систему CIPS - China International Payment Platform, у вересні-жовтні 2015 року, повідомляє агентство Reuters.

Вона стане аналогом системи SWIFT і буде призначатися для грошових операцій в юанях. Влада країни вважає, що подібний крок значно зміцнить становище вітчизняної валюти на фінансовій арені світу.

Тестування нової платіжної системи Народний банк Китаю має намір запустити найближчим часом, і першими її роботу оцінять 20 попередньо відібраних банків. Серед них присутні також сім організацій з іноземним капіталом.

"Система CIPS практично готова і Китай вибрав 20 банків для проведення тестів. Серед цих організацій 13 є китайськими, а решта - дочірніми структурами іноземних банків. Офіційний запуск системи запланований на вересень або жовтень, в залежності від результатів тестів та підготовки, - розповів глава клірингового агентства Shanghai Clearing House Сюй Чженьцзен.- Необхідно дочекатися розкриття конкретної інформації Народним банком Китаю".

Дата старту роботи платіжної системи може бути відкладена на початок грудня повідомляють деякі джерела.

Надалі, CIPS зможе стати аналогом бельгійської SWIFT, відключенням від якої Захід продовжує загрожувати Росії після входження Криму до її складу. Відзначаэться, що згідно з розрахунками спільноти всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій, китайський юань увійшов до першої п'ятірки провідних платіжних валют в листопаді 2014 року. Нижче за рейтингом були розміщені канадський і австралійський долар.