Китай планує запустити свою платіжну систему CIPS - China International Payment Platform, у вересні-жовтні 2015 року, повідомляє агентство Reuters.

Вона стане аналогом системи SWIFT і буде призначатися для грошових операцій в юанях. Влада країни вважає, що подібний крок значно зміцнить становище вітчизняної валюти на фінансовій арені світу.

Тестування нової платіжної системи Народний банк Китаю має намір запустити найближчим часом, і першими її роботу оцінять 20 попередньо відібраних банків. Серед них присутні також сім організацій з іноземним капіталом.

"Система CIPS практично готова і Китай вибрав 20 банків для проведення тестів. Серед цих організацій 13 є китайськими, а решта - дочірніми структурами іноземних банків. Офіційний запуск системи запланований на вересень або жовтень, в залежності від результатів тестів та підготовки, - розповів глава клірингового агентства Shanghai Clearing House Сюй Чженьцзен.- Необхідно дочекатися розкриття конкретної інформації Народним банком Китаю".

Дата старту роботи платіжної системи може бути відкладена на початок грудня повідомляють деякі джерела.

Популярні новини зараз

40-річна віруюча стрибнула в ополонку і не випливла - на очах у дітей і всієї родини: "Просто знесло течією..." 

Українці знайшли двійника Кузьми Скрябіна, як дві краплі: "Так схожий, і зовнішнє і гумором"

Панянка чи все ж "пацанка"? Донька Ольги Фреймут Злата Мітчелл носить такі короткі спідниці, що навіть мама в молодості не наважувалася

Ті самі кадри з Тіною Кароль, коли зірка вийшла на сцену після новини про загибель коханого: "Це не кінець..."

Показати ще

Надалі, CIPS зможе стати аналогом бельгійської SWIFT, відключенням від якої Захід продовжує загрожувати Росії після входження Криму до її складу. Відзначаэться, що згідно з розрахунками спільноти всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій, китайський юань увійшов до першої п'ятірки провідних платіжних валют в листопаді 2014 року. Нижче за рейтингом були розміщені канадський і австралійський долар.