Окружний адміністративний суд столиці зобов'язав Київську міську владу виконати покладені на неї законодавством обов'язки та організувати процес зі збирання, вивезення та утилізації небезпечних відходів. Зокрема, люмінесцентних лампочок та батарейок. За рішенням суду, тепер міська влада має оголосити конкурс та укласти відповідний договір, а також здійснювати контроль за виконанням утилізації небезпечних побутових відходів. У випадку, якщо такий договір уже укладено, то міська влада столиці має проконтролювати його. Поки що чиновники ухилялися від відповідальності за виконання цієї норми, і перекладали ці обовязки один на одного.

Про це розповів юрист Ростислав Кравець.

"Сьогодні я отримав постанову виконавчої служби про закінчення виконавчого провадження. Мені написали, що Київська міська рада за моїм позовом виконує рішення суду і починає збирати небезпечні побутові відходи, такі як розбиті термометри, лампочки і батарейки", - каже Кравець.

Як вказано у постанові, в 2011 році міська влада вже заключала договір з підприємством КП "Київкомунсервіс" на вивезення побутових відходів. Було запроваджено програму роздільного збирання смыття. За Угодою про асоціацію між Україною та ЄС в столиці розробили ще одну програму по утилізації люмінісцентних ламп та хімічних джерел струму. Але кияни й досі продовжують викидати небезпечны предмети разом з рештою відходів.

Ростислав Кравець закликає небайдужих киян повідомити, якщо вони побачать спеціальні контейнери для небезпечних побутових відходів. В іншому випадку доведеться відкривати кримінальне провадження проти міської ради за підробку документів та ще цілому ряду зловживань.

Популярні новини зараз

Тараса Тополю потягли під вінець силоміць? Дружина співака Alyosha підказала жіночу хитрість

Українська Кардашьян розсунула нескінченні ноги просто на парковці

Українцям показали найгарнішу жінку світу: чоловіки ковтають слинки

Бездомний пес приніс в зубах немовля з пуповиною, очевидці остовпіли: "Рився на звалищі"

Показати ще

"Зробимо Київ чистішим та безпечнішим", - каже юрист.