Кияни скаржаться, що в квітневих платіжках за комуналку відсутні дані про субсидії. У департаменті соцполітики Київської міської державної адміністрації розповіли, що вона призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців. Її розраховують окремо на опалювальний та літній сезон.

Про це повідомляє видання "Fakty.ua". Попередній опалювальний сезон закінчився раніше з-за раннього потепління. Якщо до його закінчення споживачі "не вийшли" на субсидію, то в черговому осінньо-зимовому періоді вони можуть на неї розраховувати. Служби соцзахисту самостійно розраховують розмір компенсації для домогосподарств, які отримували субсидію раніше.

Жителі міста можуть її отримати, якщо є різниця між оплатою за комунальні послуги і обсягом встановленого Кабміном обов'язкового платежу. Його розмір розраховують окремо для кожної родини. При цьому враховується доходи і витрати. Все, що перевищує соціальні норми, оплачується за повним тарифом.

Наприклад, в двокімнатній хрущовці живуть двоє пенсіонерів. Розмір їх загального щомісячного доходу становить 4500 гривень, або по 2250 на кожного. За рік їх дохід складе 54 тисячі гривень. Щоб дізнатися розмір обов'язкового платежу, який їм потрібно буде платити щомісяця за комуналку без субсидії, складе 542 гривні 70 копійок.

Щоб її розрахувати потрібно місячний дохід розділити на відсоток обов'язкового платежу, який розраховується за затвердженими Кабміном формулами. Тут вона складе 12,06%.

Популярні новини зараз
До ЗСУ візьмуть будь-якого віку: вже зареєстровано проект закону Новий етап мобілізації в Україні: кому точно вручать повістку вже з 1 жовтня, список Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор
Показати ще

Але в столичному департаменті соцполітики наголосили, що розмір обов'язкового платежу індивідуально розраховують для кожної сім'ї.