Столиця стане місцем для зберігання та утилізації ядерних відходів. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України почала черговий етап зі створення ядерного могильника в Іванківському районі Київської області. Відомство вже розробило проект залізниці і план підготовчих робіт на майданчику для будівництва Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива, пише "Антикор".

Втім, виділення землі для таких цілей законодавчо не врегульоване. Місцева громада виступає проти такого небезпечного сусідства.

Читайте також: У столичних парках розводитимуть білок

Директор департаменту зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК "Енергоатом" Ілона Заєць розповіла, що процес будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) перебуває на стадії проектування.

"На сьогодні завершені і затверджені проект будівництва під'їзної залізничної колії до об'єкту і проект підготовчих робіт на майданчику. Проект безпосередньо ЦСВЯП знаходиться на державній експертизі. Після узгодження всіх питань експертизи він буде доопрацьований і внесений на розгляд Кабінету Міністрів України для затвердження ", - зазначила Ілона Заєць.

Популярні новини зараз
Зніміть свої гроші з карток: пенсіонерам повідомили важливу інформацію Навіщо потрібно вживати гранат щодня і кому заборонено його їсти: все про зимовий суперфуд Подружжя заселилося в квартиру і лише через півроку довідалося, що п'ють воду з унітазу: чому це сталося Введення графіків неминуче: експерт розповів, коли українцям почнуть вимикати світло
Показати ще

Нагадаємо, в березні цього року Київська обласна рада підтримала звернення Іванківської районної ради про неприпустимість будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в зоні відчуження територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.